YKS (2018) Yabancı Dil Sınavı Hakkında Detaylar

Sponsorlu Bağlantılar

Yükseköğretim Kurumları Sınavı için bilgiler gelmeye devam ediyor. Yükseköğretim kurumu yani bilinen adıyla YÖK'ün açıkladığı dokümanı referans alarak Yabancı dil sınavına girecekler için şu an sadece Pazar günü yapılacağı bilgisi verilmiştir.

yks yabancı dil sınavı nasıl olacak
yks yabancı dil sınavı nasıl olacak
Yani 1.oturum ve 2.oturum 2 Haziran 2018 cumartesi günü yapılacak ardından bir sonraki gün ise tek oturumda bitecek olan yabancı dil sınavı yapılacak. Bu yabancı dil sınavına girmek isteyen öğrenciler de mutlaka TYT (Temel yeterlilik testi adlı sınava girmelidirler.
Bu test sınavın 1.oturumu olarak belirlenmiştir. Bakıldığında, geçtiğimiz yıllarda da YGS'ye girmeden LYS 5 sınavına (Yabancı Dil) girilmiyordu. Bu bağlamda dilciler için herhangi bir değişiklik olmadı diyebiliriz. Ayrıca yabancı dil sınavında da toplam 80 soru sorulacak.

Ayrıca yabancı dil sınavı için hazırlananlar için de 1.oturum %40, 2.oturum %60 dağılımı geçerli olacaktır.
Kısaca;
Yabancı Dil Yerleştirme:  [Temel Yeterlilikler Testi (%40)] + [Yabancı Dil Testi (%60)]

Kaynak: YÖK

Sponsorlu Bağlantılar

YKS (2018) Yabancı Dil Sınavı Hakkında Detaylar Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

2 yorum:

  1. Dilciler ilk gün 2. Oturumda sayısal veya tm nin sınavına isterse girebilir mi

    YanıtlaSil
  2. Merhaba, elbette girebilir. TYT, yani YKS sınavının 1.oturumu herkesin girmesinin zorunlu tutulduğu oturumdur. Yani bu sınava girdiyseniz 2.Oturumdaki sınava da katılmaya hak kazandığınızdan istediğiniz ders testlerini çözebilirsiniz.
    Yorumunuz için teşekkür ederiz.

    YanıtlaSil