2018 YKS - TYT Türkçe Kitap Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

YKS'nin 1.oturumu için kitap önerileri ve tavsiyeleri paylaşmaya Türkçe dersi ile devam ediyoruz. Sınavın yaklaşık 8 ay kalsa da iki sınavın üst üste olduğu düşünüldüğünde çok da vakit kalmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

2018 yks tyt türkçe kitap önerileri
2018 yks tyt türkçe kitap önerileri

Ancak öğrencilerin, özellikle de daha yeni basım YKS kitapları çıkmadan çalışmaya başlayan öğrencilerin bazı şüpheleri var. Şunu söyleyebiliriz ki; müfredatta herhangi bir değişiklik olmadığından gönül rahaltığıyla şimdiden YGS-LYS kitaplarıyla çalışmaya başlayabilirsiniz. Sınavın İlk oturumu olarak bilinen Temel Yeterlilik Testi için Türkçe kitap önerilerimiz aşağıdaki gibidir.

Ben Türkçe için ilk olarak Karekök Yayınları YGS türkçe soru bankası ile çalışmaya başlamıştım. Soru bankası olarak epey kaliteli diyebilirim. Kapak resmini de aşağıya koyuyorum.
yks tyt türkçe kitap önerisi 1
yks tyt türkçe kitap önerisi 1
Daha sonra konu anlatım kitabı olarak Limit yayınlarının türkçe el kitabını aldım, dil ve anlatım için bence eksiklerinizi gidermenize yardımcı olacaktır. Zaten limit yayınları YGS-LYS döneminde de epey popülerdi.
yks tyt türkçe kitap önerisi 2
yks tyt türkçe kitap önerisi 2
Ben bu aşamadan sonra paragraf sorularını halletmek amacıyla çalışmak istediğimden (sınavda en çok vakit yiyenler bunlar oluyor ya zaten) Hızlanmama yardımcı olacağını düşündüğüm Yayın Denizi yayınlarının süre testli YGS hız paragraf soru bankasını almıştım.

Özellikle o süre tutup test çözme stresini yaşamalısınız ki sınavda problem yaratmasın.
yks tyt türkçe kitap önerisi 3
yks tyt türkçe kitap önerisi 3

Bundan sonra ise Paragrafın Şifresi yayınlarının Metot Anlatımlı Soru Bankasını çözmüştüm ki herhalde en kaliteli Türkçe kaynaklardan birisi de budur.
yks tyt türkçe kitap önerisi 4
yks tyt türkçe kitap önerisi 4
Benim YKS - TYT Türkçe için kitap tavsiyelerim bunlardır. 2018 yılında gireceğiniz sınavda şimdiden başarılar diliyorum. 

Eğer yazımıza eklememizi istediğiniz güzel kaynaklar biliyorsanız yorumlardan bizlere gönderebilirsiniz. Eğer matematik kaynaklarını merak ediyorsanız yazımızı şuradan okuyabilirsiniz. Bizzat kendi çalıştığım ve bilgisayar mühendisliği kazandığım kaynaklarımı ekledim.

Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS - TYT Türkçe Kitap Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder