2018 YKS - TYT 1.Oturum için Kitap ve Kaynak Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yıl uygulanmaya başlayacak olan ve ardında bir sürü soru getiren YKS ve bu sınavın ilk oturumu olan TYT için kaynak ve kitap önermek istiyoruz.

2018 yks tyt kitap ve kaynak önerileri
2018 yks tyt kitap ve kaynak önerileri
İlk olarak YKS olarak bilinen Yükseköğretim Kurumları sınavının 1.Oturumu hakkında konuşalım. Saat 9:00'da başlayacak olan Temel Yeterlilik Testi, 40 Matematik ve 40 Türkçe sorusu içerecektir. Resmi olarak YÖK'ün dökümanında bahsettiği bilgiye göre, tüm sınavınızın %40'ını oluşturacak. Yani YGS-LYS gibi düşünmenizde sakınca yoktur. %60 oranında ağırlığı olan oturum ise 2.oturumdur. TYT için hangi kaynaklaklardan çalışabilirsiniz, bunun bilgisini vermeye çalıştık.

Aşağıdaki liste aracılığı ile ilgili konulara ulaşabilirsiniz.
Özellikle geçtiğimiz yıllarda yapılan YGS ve LYS'de olduğu gibi YGS'yi boşlayıp LYS'ye yüklenen arkadaşları şimdiden uyaralım. Bu sınav müfredat olarak aynı olsa da özellikle Fen Bilimleri adı altında soru sayısının azalmasından ötürü birçok karmaşayı beraberinde getirebilir. Yani ilk oturum (TYT) için sadece Türkçe ve Matematik sorulması, sınavın kolay olacağını göstermez. 

Yukarıdaki kaynaklar da bizzat yazarlarımız tarafından deneyimler sonucu paylaşılmıştır. Farklı kaynak ve kitap tavsiyeleriniz varsa aşağıdan yorum atmayı unutmayın. Son olarak sizce yeni sınav sistemi mi daha iyi yoksa eski sisteme geri dönülmeli mi?
Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS - TYT 1.Oturum için Kitap ve Kaynak Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder