2018 YKS - TYT Geometri Kitap Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Birkaç saat kadar önce 2018 YKS - TYT için matematik kitap önerilerinde bulunmuştuk ancak Geometri'den bahsetmemiştik.

yks tyt geometri kitap önerileri
2018 yks - tyt geometri kitap önerileri
Ayrı bir başlık altında bizzat kendi çalıştığım kaynakları sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle sistemde müfredat anlamında hiçbir değişiklik yok, sadece bazı dersler için soru sayıları (özellikle de Fen Bilimleri için) düşmüştür. Geometri için konuşacak olursak 40 tyt matematik sorusu içinde 10 adet gelmesi bekleniyor. 

Ben sınava hazırlanırken matematik ve geometri olarak tamamen sıfırdım. Yani hiçbir fikrim yoktu, özellikle geometride "üçgenin iç açıları toplamı kaçtır" diye sorulduğunda dahi 180 demeden önce "acaba doğru mu diyorum" diye düşünürdüm. Çalışmalarıma antrenmanlarla geometri 1 kitabı ile başladım ve iyi bir temel attım.
yks tyt geometri kitap önerisi 1
yks tyt geometri kitap önerisi 1

Daha sonra ise Karekök yayınlarının geometri soru bankasını çözeyim dedim ancak sorular aşırı zor geldiği için Okyanus yayınlarının 40 Seansta Kolay Geometri kitabıyla devam ettim.

Bu kitaptaki en sevdiğim olay tüm soruların çözümlerini kendi sitelerine yüklemeleri oldu. Yani anlamadığınız ya da yapamadığınız yerde açıp videoya bakabiliyorsunuz.

yks tyt geometri kitap önerisi 2
yks tyt geometri kitap önerisi 2

Sonra bir daha karekök geometri soru bankasını çözmeyi denedim, öncekine göre gelişim göstersem de yine boşlarım oluyor diye yine bırakıp. Karekök'ün MPS Geometri Sıfır adlı kitabını alıp bitirdim. 
yks tyt geometri kitap önerisi 3
yks tyt geometri kitap önerisi 3

Ardından Karekök geometri soru bankasını çözebilecek seviyeye gelmiş oldum, valla ne yalan söyleyeyim geometri dersine hiçbir yeteneğim yokmuş ama anladım ki çalışarak dahi 8-9 net yapılabiliyor. Benim tavsiye ettiğim, önerdiğim kaynaklar bunlar. 
yks tyt geometri kitap önerisi 4
yks tyt geometri kitap önerisi 4

Yoruma açık bir konu, yani dilediğiniz gibi farklı kaynak önerilerinde (sebebiyle) bulunabilirsiniz. Eğer YKS TYT matematik 1 kaynak önerilerimize bakmadıysanız şuradan ulaşabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS - TYT Geometri Kitap Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder