2018 YKS Türk Dili ve Edebiyatı için Kitap ve Kaynak Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Hepinize selamlar, YKS'nın 2.oturumunda karşımıza çıkacak olan Türk Dili ve Edebiyatı dersi için hangi kitaplardan çalışmalısınız, kitap ve kaynak tavsiyelerimiz sizlerle.

yks türk dili ve edebiyatı kitap önerileri
2018 yks türk dili ve edebiyatı kitap önerileri
Ansızın değiştirilen YGS-LYS sisteminin yerine gelen ve birçok soruyu da beraberinde getiren YKS ve TYT ikilisi hakkında daha önce sitemizde birçok paylaşımda bulunmuştuk. Kitap önerilerinde bulunacağımız bu yazımızda, önce sizlerden sıkça gelen bir soruyu -yine- cevaplamak istiyoruz. Müfredatta bir değişiklik yok arkadaşlar, yani YGS-LYS kaynaklarından çalışmanızda problem yoktur. Zaten birçok yayın evi aynı kitapları sadece kapağına "YKS" veya "TYT" yazarak tekrar basacaktır.


Bu sebepten aşağıdaki kaynaklar gayet yeterlidir.
İlk olarak palme yayınlarından Edebiyat konu anlatılımlı LYS kitabıyla başlamış ve oldukça verim almıştım. Konu anlatımlı kitap konusunda bizim zamanımızda (1 yıl önce) da epey popülerdi.
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 1
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 1

Ardından birçok kişinin sorun yaşadığı eserlerle alakalı bir kitap tavsiyem de var. Ben bundan çok çalışmadım ama sorun yaşayanlar için faydalı olacaktır. Kitabın adı Yayın Denizi LYS Tek Eser özetleri.
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 2
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 2
Ve geldik edebiyat denince akla ilk gelen kitaba... Limit yayınlarının LYS edebiyat soru bankası kesinlikle çözülmesi gereken bir kitap. Ben edebiyat çalışırken herhalde daha kaliteli bir yayın çözmemiştim diyebilirim.
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 3
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 3

Ardından LYS edebiyat hızlı öğretim soru bankasını çözmüştüm. Bu kitap ise Editör yayınlarına ait. Soru tarzları ÖSYM'ye yakın olduğundan çözmenizde yarar var.
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 4
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 4

En son kitap olarak ben A yayınlarının LYS 51 yılın edebiyat soruları ve ayrıntılı çözümleri adlı kitabı bitirmiştim. Çıkmış sorular kesinlikle önemli, kesin bir göz atın.
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 5
yks türk dili ve edebiyatı kitap önerisi 5
2018 YKS Edebiyat için kitap tavsiyelerimiz bu kadar. Kaynak önerilerine geçince; Ben şahsen Ziya Tokdemir'in (Tonguç Akademi) videolarından epey yararlanmıştım. Özellikle sene sonunda canlı yayında son tekrarları yapmış olmaları bana epey fayda sağladı. Eğer anlatım tarzını beğenmediyseniz Hocalara Geldik iyi bir alternatif olabilir.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde yayınladığımız YKS Tarih kitap önerilerimize ise şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Eklemek istediğiniz kitap önerileriniz varsa yorumlardan gönderebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS Türk Dili ve Edebiyatı için Kitap ve Kaynak Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder