2018 YKS Tarih için Kitap ve Kaynak Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

YKS adlı yeni sistem hakkında detayların açıklanması ile birlikte detayları paylaşmaya gayret gösteriyoruz.

2018 yks tarih için kitap ve kaynak önerileri
2018 yks tarih için kitap ve kaynak önerileri
Bugün yeni bir seri olan kitap ve kaynak tavsiyelerine başladık. YKS ve TYT yeni yeni duyulduğu için yayınevlerinin yeni kaynakları çıkarması bir, en fazla 2 ay alacak. Ancak müfredatta herhangi bir değişiklik yapılmadığından YGS-LYS kaynakları hala geçerliliğini koruyor diyebiliriz. 2. Oturumda çözülecek olan YKS tarih testi için güzel 3-4 kitap ve çalışma yönteminden bahsetmek istiyorum. İlk olarak kitaplarla başlayalım.

Tarih için ben şahsen bir konu anlatım kitabı bitirilmesi taraftarı olduğumdan Esen Yayınlarına ait YGS Tarih konu anlatımlı kitabını bitirmiştim. Çok da gerekli diyemem ancak eğer tarih bilginiz iyi değilse ve okumakla ilgili probleminiz yoksa alıp bitirmeniz iyi olur.
yks tarih kitap önerisi 1
yks tarih kitap önerisi 1
İkinci olarak Sınav dergisi yayınlarının YGS tarih soru bankasını çözmüştüm. Herhalde çözdüğüm tarih soru bankaları içinden en iyisi diyebilirim, olabildiğince güzel sorulara yer vermişler.
yks tarih kitap önerisi 2
yks tarih kitap önerisi 2

Son olarak ise Palme yayınlarından YGS tarih soru bankası adlı kitabı çözmüştüm. ÖSYM tarzı soru tiplerinin bolca bulunduğu bu kitapta bana çok şey katmıştır.
yks tarih kitap önerisi 3
yks tarih kitap önerisi 3

Kaynak tavsiyelerime gelince...
Tarih, aslına bakarsanız çok fazla okuyarak öğrenilmez diye düşünüyorum. Bence tarih yaşanmalı ki zaten yapılan araştırmalar görüp dinlediğimiz bilgilerin, okuduklarımızdan daha kalıcı olduklarını kanıtlar nitelikte. Youtube üzerinde bir sürü tarih kanalı var, Hocalara Geldik, Benim Hocam ve Atlas Akademi kanallarından birini seçerek başlayabilirsiniz mesela.

Bunun dışında yks tarih için kaynak önerisi olarak 19 sayfalık bir tarih özet PDF dökümanı buldum, benim epey işime yaramıştı, Şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YKS tarih için hangi konulardan sorumlu olduğunuzu merak ediyorsanız sizi şu yazımıza davet ediyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS Tarih için Kitap ve Kaynak Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder