YKS Sosyal Bilimler Konuları ve Soru Dağılımı (2018)

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni duyrulmasından sonra 1 ay geçen YKS sistemi için detaylar bugün ortaya çıktı. YÖK'ün yayınladığı dökümana göre 2 aşamalı olarak uygulanacak olan YKS sistemi için bugün sosyal bilimler dersi için konuları ve (olası) soru dağılımlarını paylaşıyoruz.

yks sosyal bilimler konuları 2018
yks sosyal bilimler konuları 2018
YKS'nın 2.Oturumunda çözeceğiniz Sosyal Bilimler testi toplam 40 sorudan oluşmaktadır. YÖK'ün resmi açıklamasına göre; 40 soruluk Sosyal Bilimler testi Tarih, Coğrafya 2, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe Grubu derslerinden oluşmaktadır. Hangi dersten ne kadar soru sorulacağı ise şu an için açıklanmamıştır.
Muhtemelen bir ay içinde yayınlanacak olan ÖSYM 2018 akademik takviminde diğer detaylar açıklanacaktır. Ancak tahminimize göre 10-15 adet Tarih, 8-10 adet Coğrafya, 8-10 adet Felsefe, 8-10 adet de Din Kültürü sorusu sorulacak. Elbette yukarıda söylediğimiz gibi bu bizim fikrimiz.

YKS Sosyal Bilimler Konularını alt başlıklar halinde zaten ele aldık. Direkt tıklamayla ilgili konulara ulaşabilirsiniz.

Son olarak sizlere ufak bir soru sormak istiyoruz. Sizce yeni sınav sistemi mi daha iyi oldu yoksa YGS-LYS ikilisi hiç değişmemeli miydi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Sponsorlu Bağlantılar

YKS Sosyal Bilimler Konuları ve Soru Dağılımı (2018) Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder