2018 YKS Matematik 2 için Kitap ve Kaynak Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Bildiğiniz üzere YGS-LYS'nin yerine gelen YKS sistemi ile birlikte, artık aynı gün içinde 2 oturumluk bir sınav uygulanacak.

2018 YKS Matematik 2 için Kitap ve Kaynak Önerileri
YKS Matematik 2 için Kitap ve Kaynak Önerileri
Büyük tepkilerin geldiği YKS-TYT sistemi kitap ve kaynak önerileri serimize Matematik 2 ile devam ediyoruz. Dün matematik 1 için birkaç güzel kaynak paylaşmış ve sizlerden birçok olumlu tepki almıştık. İşte YKS'nin 2.oturumunda karşımıza çıkacak olan Matematik 2 için tavsiye ettiğimiz, önerdiğimiz kitaplar.

Not: Yayınevleri henüz YKS ve TYT adı altında kitap çıkarmadığı için aşağıdaki kaynaklardan kuşkunuz olmadan çalışabilirsiniz. Yayınevleri zaten geçmiş yıllarda basmış olduğu kitapları, kapak resimlerini değiştirip piyasaya sürecek.(Çünkü müfredatta değişiklik yok) Bu sebepten aynı yayınevlerinden YGS-LYS kaynağı almakta sakınca yoktur.

Ben Matematik 2 için Okyanus Yayınlarının Lys Matematik Özel Ders Konseptli Konu Anlatımlı kitabından çalışmaya başlamıştım. ÖSYM tarzı sorularıyla bence gayet yeterli ve parasına değen bir kitap. Ancak baştan uyaralım kitap biraz kalın, haliyle konu anlatımı bulunuyor normal karşılayın.

yks matematik 2 kitap önerisi 1
yks matematik 2 kitap önerisi 1
2.olarak Birey'in Matematik soru bankası serisina B kitabı ile başlamıştım. A, B, C olmak üzere 3 farklı seviyeye uygun sorular var. YGS-LYS diye ayrımda yapılmamış bu kitapta, bir de kitaplardaki soruların yanıtı google play ve app store'daki bryCepte uygulamasında mevcut.

Oldukça kaliteli, eğer TYT'yi henüz halletmediyseniz direkt A-B-C ile başlayarak YKS - TYT karışık çalışabilirsiniz. İki sınav da aynı gün içinde yapılacak sonuçta.
yks matematik 2 kitap önerisi 2
yks matematik 2 kitap önerisi 2
Birey'in yanında Karekök yayınlarının LYS soru bankası da çözülmesi gereken kaynaklar arasında yer alıyor. Karekök de Birey yayınları kadar zor ve kaliteli sorulara yer veriyor kitaplarında.
yks matematik 2 kitap önerisi 3
yks matematik 2 kitap önerisi 3
Ben bir de son olarak eğer integral çözemiyorsanız Karekök'ün İntegral 0 kitabını öneriyorum. Benim gibi sorun yaşayanlar için integral için sıfırdan bir başlangıç güzel oluyor.
yks matematik 2 kitap önerisi 4
yks matematik 2 kitap önerisi 4
Bu kitaplara gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. Müfredatta herhangi bir değişiklik olmadığını tekrardan hatırlatalım. Yani YGS-LYS kaynakları hala geçerliliğini koruyor. Benim şahsen yukarıda tavsiye ettiğim kitaplar bir zamanlar uzun uzun araştırıp çalıştığım kitaplardır. Bilgisayar Mühendisliği kazanmama vesile oldular diyebilirim.

YKS Matematik 2 için kaynak tavsiyelerine gelince; Hocalara Geldik güzel bir alternatif olsa da ben Behzat Rasuli ile halletmiştim Mat 2'yi. LYS için çıkardığı kitapları almadım ama videoları gerçekten kaliteli, zayıf olduğumu düşündüğüm konuları Behzat hoca'dan dinlemek iyi geliyor. Tavsiye ediyorum.

Sizin de tavsiyeleriniz varsa yorumlardan bizlere gönderebilirsiniz. Eğer Matematik 1 için hangi kaynakları ve kitapları önerdiğimizi merak ediyorsanız şuraya tıklayabilir ve konumuzu okuyabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS Matematik 2 için Kitap ve Kaynak Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder