2018 YKS Kimya için Kitap ve Kaynak Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

YKS kitap önerileri serimizin yeni bölümünde 2018 yılında çözeceğiniz Fen Bilimleri testinin içindeki kimya soruları için kitap ve kaynak önerisinde bulunacağız.

2018 yks kimya kitap ve kaynak önerileri
2018 yks kimya kitap ve kaynak önerileri
Hep söylediğimiz bir bilgiyi yineleyelim; şu anda herhangi bir müfredat değişikliği olmadığından YGS-LYS kaynaklarından çalışmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. 1-2 yayın dışında YKS - TYT kapaklı kitaplar bulamazsınız. Zaten YKS - TYT diye basılan kitapların içeriği de YGS-LYS ile aynı olacak. Diğer bahsetmek durumunda olduğumuz bilgi ise sınavın ilk aşaması yani TYT'de Türkçe ve Matematik dışında bir ders sorusu sorulmayacağı için 2.oturumda hem YGS Kimya konularından hem de LYS kimya konularından sorumlu tutulacaksınız. Bu bağlamda aşağıdaki kitaplara sırasıyla çalışabilirsiniz. Daha fazla uzatmadan önerilere geçelim.

Konu anlatımlı kimya kitabı olarak ben ilk olarak Palme Yayınlarının YGS konu anlatımlı kitabıyla başlamıştım. Kimya dersini sevmiyorsanız bile kitap sizi sıkmıyor diyebilirim.
yks kimya kitap önerisi 1
yks kimya kitap önerisi 1

Ben buna ek olarak YGS Öğreten Kimya konu anlatımlı kitabını çözmenizi öneriyorum. Kolay diye kitabı tam olarak bitirmedim ama şimdiki aklım olsaydı bu kitapla başlar sonra yukarıdaki kitabı bitirirdim.
yks kimya kitap önerisi 2
yks kimya kitap önerisi 2

Özellikle farklı soru tipleri arıyor ve ÖSYM tarzı sorular çözmek istiyorsanız Fen Bilimleri Yayınları tarafından yayınlanan YGS Kimya soru bankası çözmeniz gereken kaynaklar arasında yer alıyor.
yks kimya kitap önerisi 3
yks kimya kitap önerisi 3

Kimya 2 yani LYS ayarında Kimya konuları için ben yine Palme yayınlarından yürümüştüm. Palme LYS Kimya konu anlatımlı kitabı özellikle YGS kitabıyla aynı anlatım tarzına sahip olduğundan direkt geçiş yapılabilir.
yks kimya kitap önerisi 4
yks kimya kitap önerisi 4

Benim çözmediğim ancak dershanede birçok kişinin övüp övüp bitiremediği yine Palme yayınlarından LYS Kimya soru kitabına kesin bir bakın diyorum. 
yks kimya kitap önerisi 5
yks kimya kitap önerisi 5

Bunlara ek olarak yine Palme gibi ÖSYM tarzı sorular üreten Bilgi Sarmal yayınlarının LYS Kimya soru bankasını kesin çözmelisiniz. Yeni bir kitap olsa da başlangıç - orta seviye arası kişilerin çözmesi gereken bir kitaptır. 
yks kimya kitap önerisi 6
yks kimya kitap önerisi 6

Son olarak her kitap tavsiyesi yazımda olduğu gibi zorlar için yine karekök yayınları diyorum.

Karekök yayınları LYS Kimya soru bankası eğer yukarıdaki ya da dengi kitapları bitirenlerin çözmesi gereken bir yayın. Soruları çözerken kanser olabilirsiniz ama pes etmeyin. 
yks kimya kitap önerisi 7
yks kimya kitap önerisi 7

Kitap tavsiyeleri dışında birkaç kaynak önerisinde bulunmak istiyorum. Özellikle evde çalışıp yüz yüze ders dinleme şansı olmayanlara tavsiye ettiğim Hocalara geldik ve Kimya Öğren adlı youtube kanallarını kesin takibe alın.

Bir önceki yazımızda YKS için fizik kitap ve kaynak önerilerimizi paylaşmıştık. Şuraya tıklayarak ilgili yazıya gidebilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS Kimya için Kitap ve Kaynak Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder