2018 YKS Biyoloji için Kitap ve Kaynak Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

2018 yılında uygulanacak olan YKS - TYT sistemi için çalışmalara şimdiden başlayan birçok kişi facebook'tan kitap önerisinde bulunuyorlar.

yks biyoloji kitap ve kaynak önerileri
2018 yks biyoloji kitap ve kaynak önerileri
Bugün kitap tavsiyeleri serimizin yeni bir bölümünde biyoloji için kitap ve kaynak önerileri ile sizlerleyiz. YKS'nin 2.oturumunda, Fen Bilimleri testi içinde 10 ile 15 tane arasında biyoloji sorusu olacak. Geçmiş yıllardaki müfredatta herhangi bir değişiklik olmadığından YGS-LYS kaynakları ile çalışmanızda hiçbir problem yoktur. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus, artık YGS olmadığı için sınavın sadece 2.oturumunda biyoloji soruları sorulacak. Bu bağlamda, Biyoloji 1 ve Biyoloji 2 konularının direkt olarak tek bir test içinde sorulacağını söyleyebiliriz. Sorular için oldukça seçici olacaklarını tahmin ediyoruz. 

Ben ygs biyoloji için palme yayınlarının konu anlatımlı kitabından başlamıştım. Genel olarak anlatım tarzını sevdiğim için konu anlatım deyince elim hep palme'ye gidiyor.
yks biyoloji kitap önerisi 1
yks biyoloji kitap önerisi 1

İkinci olarak ise Birey yayınlarından Biyoloji soru bankası kitabını çözmüştüm. Dershanemde de öğrenciler arasında epey popüler bir kitaptı bu.
yks biyoloji kitap önerisi 2
yks biyoloji kitap önerisi 2

Üçüncü ygs kaynağı olarak ise Karekök yayınlarının soru bankasını bitirmiştim. Karekök yayınlarını özellikle son kitap olarak tercih ediyorum, zorluğundan ötürü.
yks biyoloji kitap önerisi 3
yks biyoloji kitap önerisi 3

Biyoloji 1 için bu kadar kitap yeterli bence. Biyoloji 2 için yani LYS ayarında kitaplar içinden ise okyanus yayınlarının konu anlatımlı kitabını öneriyorum. 
yks biyoloji kitap önerisi 4
yks biyoloji kitap önerisi 4

Daha sonra fen bilimleri yayınlarından biyoloji soru bankasını çözmüştüm. Bu yayının fizik ve kimya kitapları da gayet kalitelidir bu arada. 
yks biyoloji kitap önerisi 5
yks biyoloji kitap önerisi 5

Son kitap olarak ise Karekök yayınlarından LYS Biyoloji Soru Bankası ya da Nitelik Yayınları Ters yüz LYS Biyoloji Soru Bankasını çözebilirsiniz. Ben tercihimi karekök'ten yana kullanmıştım ve gayette verimli oldu. 
yks biyoloji kitap önerisi 6
yks biyoloji kitap önerisi 6
Bu kitaplar bence gireceğiniz sınav için yeterli olacaktır. Ben bunlarla çalıştığım için gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliyorum. Bir tek ters yüz yayınlarının soru bankası hakkında bir fikrim yok, onu arkadaşlarım çözmüştü, yukarıda da dediğim gibi ben karekök yayınlarının LYS soru bankasını çözdüm. 

YKS biyoloji için kaynak önerilerine gelince ilk olarak hocalara geldik iyi bir alternatif olacaktır. Özellikle çok fazla sayıda video barındırması dolayısıyla konu konu arama yapıp bilmediğiniz konuları öğrenebiliyorsunuz. Bunun dışında ise Biyoloji denince akla ilk gelen Selin Hoca var, anlatımı oldukça yalın tavsiye ediyorum.

Eğer fizik için kitap önerilerimize erişmek istiyorsanız buraya tıklayabilir ya da ben fizik istemiyorum, kimya için kitap önerilerin nerdeymiş, hani bakayım diyorsanız da şuraya tıklayabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS Biyoloji için Kitap ve Kaynak Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder