YKS'de Açık Uçlu Sorular Olacak Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

TEOG'un kaldırılmasının ardından YGS-LYS ikilisinin de değişeceğini 1 ay kadar önce duymuştuk. Bugün detaylarıyla açıklanan Yükseköğretim kurumları sınavı (YKS) için çeşitli spekülasyonlar dönüyor.

yks açık uçlu sorular olacak mı
yks'de açık uçlu sorular olacak mı
Birçok kişi sınavın sabah ve öğle olmak üzere iki farklı oturumun aynı gün içinde olması dolayısıyla bu yeni sisteme olumsuz bakıyor. Bunun yanında akıllara gelen bir diğer soru da YKS'de açık açıklı soruların olup olmayacağı sorusudur.

TEOG'un yerine gelen yeni sistemde açık uçlu soruların sorulacağı dedikodusu dönmüş ve ardından açık uçlu soruların olacağı dedikodusunu doğrulayan resmi açıklama gelmişti. YKS için açık uçlu soruların sorulması şu an için mümkün görünmüyor.
Çünkü, yetkililerin son 1 ay içinde yaptığı hiçbir açıklamada YKS'de açık uçlu sorulardan bahsedilmiyor. Yani çok yüksek ihtimalle önceki yıllarda çıkan müfredata uygun çoktan seçmeli diye tabir ettiğimiz test sınavı aynen devam edecektir.

2 oturumdan oluşacak olan bu yeni sistemde 2 oturum 80+80 toplam 160 soru sorulacak. İlk oturuma girişin zorunlu tutulduğu YKS sisteminde açık uçlu soruların olması demek çok büyük gecikmelerin, hatta hataların yapılması demektir. Dolayısıyla böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Yükseköğretim kurumları sınavı sisteminin ne olduğuna bir önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

YKS'de Açık Uçlu Sorular Olacak Mı? Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder