2018 TYT Konuları ve Soru Dağılımı (Tüm Dersler)

Sponsorlu Bağlantılar

YKS sistemine uygun olarak birçok konu ve bilgi paylaşımımız oldu ve bu yazımızda birkaçını bir araya getirmek istedik. TYT olarak bilinen Temel Yeterlilik Testi, kısaca Yükseköğretim Kurumları Sınavının 1. aşamasıdır.

2018 tyt konuları ve soru dağılımı
2018 tyt konuları ve soru dağılımı
TYT'yi birçok öğrenci YGS gibi görmektedir ve bunda da haklıdır. Eğer 2.oturuma girmek isteniyorsa mutlaka girilmesi gerekilen bu ilk aşama Matematik, Geometri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Türkçe derslerinden oluşmaktadır. Matematik temel olacağından aynı geçen yıllarda olduğu gibi karşımıza çıkacaktır. Geometri için de aynı şeyi söylememiz mümkündür.

Güncelleme (9 kasım 2017): YÖK'ün yaptığı 2 yeni güncellemeye göre TYT'ye artık 20 sosyal bilimler sorusu ve 20 fen bilimler dahil oldu. 

Merakla takip edilen bu yeni sistem ilk defa 23 haziran 2018 cumartesi günü saat 9:00'da ilk oturum olan TYT ile uygulanacak. Sınavın genelini de %40 oranında etkileyen TYT 2018 konularına aşağıdaki bağlantılar üzerinden erişebilirsiniz.
Yukarıdaki bağlantılarda doğrudan ders ders TYT'de hangi konular çıkacak sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. Temel yeterlilik testi hakkında bilgi almak istiyorsanız şu yazımızı okumanız yeterlidir. Eğer YSK sistemindeki oturum ve ağırlık dağılımları konusunu bilmiyorsanız şuradan göz atabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

2018 TYT Konuları ve Soru Dağılımı (Tüm Dersler) Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder