2018 YKS - TYT Matematik 1 Kitap Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar

Sitemizde artık tüm YKS ve TYT ders konularını paylaşmayı bitirdik. An itibariyle yeni bir seriye başlıyoruz, bu serimiz kitap önerileri, tavsiyeleri üzerine olacak.

2018 tyt matematik 1 kitap önerileri
2018 tyt matematik 1 kitap önerileri
İlk olarak TYT matematik 1 için hangi kitapları almalısınız bundan bahsedelim. YKS sistemi ilk defa duyulması dolayısıyla eğer siz bu yazıyı erkenden okuyor ve kitap arayışı içerisine girdiyseniz muhtemelen "YKS" adı altında ders kitabı bulmanız biraz zor olacak. Birçok yayınevi ve kitapçılar daha yeni yeni baskılar yapmaya başladılar o yüzden sizlere aşağıda önereceğim kaynaklardan çalışırsanız YKS için gereken bilgi ve donanıma mutlaka sahip olacaksınız.

Ben şahsen 0 matematik ile 1 yıl oturup ders çalışarak Bilgisayar Mühendisliği kazanmış biri olarak hangi kaynaklardan çalışmanız gerektiği konusunda herhalde yeterli tecrübeye sahibim diye düşünüyorum. 

Eğer matematik adına hiçbir şey bilmiyorsanız (çarpım tablosu, bölme ve çarpma işlemleri vs.) mutlaka Antrenmanlarla Matematik 1 kitabı ile yola çıkmalısınız.
tyt matematik kitap önerisi 1
tyt matematik kitap önerisi 1

Eğer giriş-orta seviyede Matematik 1 bilginiz varsa karekök yayınlarının matematik 0 kitabını da şiddetle tavsiye ediyorum. Çok da kötü değilim diyebiliyorsanız ilk önerdiğim kitap yerine bundan başlayabilirsiniz. Bu kitap TYT matematik konularını özellik özellik ayırarak, örnekler vererek öğretmeyi amaçlıyor. Yani kısaca TYT matematik 0 konu anlatım kitabı diyebiliriz. Şahsen şimdiye kadar çözerken en keyif aldığım kitaplardan biri oldu.

tyt matematik kitap önerisi 2
tyt matematik kitap önerisi 2
Bu iki kitap temeli olmayanlar için adeta hazine değerinde diyebilirim. Herhalde şu an bulunduğum konumda olmamda en etkin rolü oynayan iki kitaptır bunlar. Peki bu aşamadan sonra neler çözülmeli? Yani içimizde mutlaka "benim matematik dersim kötü değil ki sen niye bana böyle düşük seviyeli kitaplar öneriyorsun ki?" diyenler çıkacaktır. Onları da unutmuyoruz elbette ki. :)

Karşınızda Behzat Rasuli ve Barış Ayhan ikilisinden KAF serisi...
Ülkemizde Matematik adına pek çok şey başarmış bu ikili hem online ders videoları çekiyor hem de BA yayınları adı altında kitap sunuyor.
tyt matematik kitap önerisi 3
tyt matematik kitap önerisi 3
1. kitabının kapağı en son yukarıda göründüğü gibiydi. Şu an muhtemelen yeni baskı yapıyorlardır ancak bu 1.kitap tüm Temel Yeterlilik Testi konularını kapsamıyor. Bunun KAF 2 olanını da almalısınız, biraz pahalıya kaçsa da özellikle videolarını izleyerek çözüm yaptığınızda çok ciddi yararı oluyor diyebilirim.

Zaten KAF 1 ve 2'yi bitirdiğinizde çok büyük ihtimalle "tamam, yeteri kadar çalıştım" diyeceksiniz. Ancak yine de yeterli gelmez diyorsanız Karekök Matematik Soru Bankası imdadınıza yetişiyor.
tyt matematik kitap önerisi 4
tyt matematik kitap önerisi 4
Bundan sonra ise ben direkt problemlere yoğunlaştım. Çünkü sınavda hep ters köşeye yatıran problemler canımı sıkıyordu ki Apotemi problemler kitabı sorunu çözmemde yardımcı oldu.
tyt matematik kitap önerisi 5
tyt matematik kitap önerisi 5
Herkes aslında belli seviyede problem çözebilir ancak ÖSYM tarzı problemler genelde her biri farklı birer soru tipi olduğundan biraz pratiklik gerekiyor. Kitap tavsiyesi olarak apotemi yayınlarından sonra karekök'ün rutin olmayan problemler kitabını çözmeyi deneyebilirsiniz. Apotemi kadar orjinal sorulara sahip olduğundan muhtemelen epey vaktinizi alacaktır. 

Yakında TYT geometri için kitap önerilerimi paylaşacağım. Takipte kalın.


Sponsorlu Bağlantılar

2018 YKS - TYT Matematik 1 Kitap Önerileri Rating: 4.5 Diposkan Oleh: Murat Yilmaz

0 yorum:

Yorum Gönder